Gürcistan'a ucuz telefon turizmi! Stoklar tükendi

Gürcistan'dan Türkiye'ye yaşanan alışveriş akını tersine döndü. İndirimli telefon almak isteyenler Gürcistan'a akın etti. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen vatandaşlar, saatlerce sırada bekleyerek Batum'a geçmeyi bekledi. Bu durum Batum'a telefon stoğunun tükenmesine de yol açtı. Bir vatandaş, Antalya'dan geldiğini belirterek "Baya çile çektim ama 20 bin TL için değer" diye konuştu. Ekran Haber özel...

Özel Haber 08.12.2022, 11:18 08.12.2022, 11:27
Gürcistan'a ucuz telefon turizmi! Stoklar tükendi

Geçtiğimiz aylarda Gürcistan'dan Türkiye'ye gelenler marketlerden alışveriş yapıp ülkelerine geri dönüyordu. Son zamanlarda ise bu durum tam tersine dönmüş durumda. Türkiye'nin dört bir tarafından gelenler ucuz telefon alabilmek için Batum'a akın etti. Vatandaşlar saatlerce sırada beklemek zorunda kalırken, Sarp sınır kapısında uzun kuyruklar oluştu. 

2

TÜRKİYE'DEN GÜRCİSTAN'A 'UCUZ TELEFON' TURİZMİ

Türkiye'nin dört bir tarafındaki vatandaşlar, ucuz telefon alabilmek için Batum'a gidip sıraya giriyor. Telefon turizmi nedeniyle son günlerde Sarp Sınır Kapısı'nda yoğunluk yaşanıyor. Yoğunluk sınır kapısının girişinden başlıyor. 150 TL'lik harç pulu alıp ve bir form doldurduktan sonra vatandaşlar, Batum'a geçebiliyor.

"20 BİN TL İÇİN DEĞER"

 Antalya'dan geldiğini belirten bir kişi, "İstanbul aktarmalı Rize'ye geldim, Rize'den iki tane dolmuşa bindim. Baya bir çile çektim ama 20 bin TL için değer" dedi.Bazıları o kadar yol gelmesine rağmen şanslı değildi. Yaşanan yoğunluk nedeniyle Batum'da telefon stoğu tükendi.

Öte yandan, Batum'a girmek için saatlerce bekleyenler, telefon aldıktan sonra vergisini düşürmek için de saatlerce sıra beklemek zorunda kaldı.

banner2
Yorumlar (0)