Kiraya iki kat zam talebini kabul etmeyen doktora çifte şok: Evim var gidemiyorum

Ataşehir'de ev sahibinin iki katı zam talebini kabul etmeyen doktor Cengizhan Kolata, çifte mağduriyet yaşadı. Ev sahibiyle yaşadığı sıkıntının ardından kiraya verdiği evine geçmek isteyen doktor Kolata, kiracısını da ikna edemeyince her iki tarafla mahkemelik oldu. Ekran Haber özel...

Özel Haber 04.12.2022, 07:01
Kiraya iki kat zam talebini kabul etmeyen doktora çifte şok: Evim var gidemiyorum

Özellikle son dönemde ev sahibi ve kiracılar arasında sıklıkla yaşanan kira anlaşmazlıklarını bir yenisi daha eklendi. Ataşehir'de yaşayan Doktor Cengizhan Kolata, ev sahibinin 5 bin 850 olan kirayı 12 bin liraya çıkarmak istemesi nedeniyle sorun yaşadı.

EV SAHİBİNDEN 'TAHLİYE DAVASI' HAMLESİ

Doktor Kolata'nın, iki katı kira talebi kabul etmemesi üzerine ev sahibi tarafından tahliye davası açıldı. Ev sahibinin tahliye davasındaki gerekçesi olarak kızının evlenecek olarak gösterdiğini söyleyen Kolata, Fikirtepe'de bulunan evine taşınmak istediğinde bu defa kendi kiracısıyla sorun yaşadı. Durumu kiracısına aktaran ancak kiracısının çıkmayacağını belirtmesiyle çifte mağduriyet yaşayan Kolata, "Evim var, gidemiyorum" diyerek isyan etti.

İKİ TARAFLA DA DAVALIK

Yaşadığı sorunlarla şaşkınlığa uğrayan ve ev sahibi tarafından tahliye davası açılan Kolata, kiracısıyla da mahkemelik oldu.

banner2
Yorumlar (0)