Önlemin böylesi: Balkonu ayakta tutan tahta!

Olası İstanbul depreminde riskli bölgelerden olduğu belirtilen Bakırköy'de, yıkılmak üzere olan bir balkonun altına 'önlem' olarak tahta konuldu. Görenleri şaşkına çeviren durumla ilgili daire sahipleri kiracı olduklarını belirterek çözüm bulunmasını isterken bina için işlemlerin kısa süre içerisinde başlayacağı öğrenildi. Ekran Haber özel...

Özel Haber 17.05.2023, 11:31 17.05.2023, 16:07
Önlemin böylesi: Balkonu ayakta tutan tahta!

Kahramanmaraş'ta meydana gelen çifte felaketin ardından olası bir depremin beklendiği İstanbul'da ilginç bir görüntü kaydedildi. Sosyal medyada da gündem olan görüntülerde, bir binanın sıvası çatlamış ve yıkılmak üzere olan balkonunun bir tahta parçasıyla desteklendiği görüldü.

'YILLARDIR BU ŞEKİLDE'

Çökme tehlikesi bulunan balkon nedeniyle bina sakinlerinin bu şekilde önlem aldığı belirtilirken evin kiracısı da durumun tehlikeli olduğunu bildiklerini ancak mecbur yaşamak zorunda olduklarını söyledi. Bazı bina sakinleri tahta desteğinin yeni olmadığını ve yıllardır bu şekilde olduğunu iddia etti.

BİNA SAKİNLERİ DE KORKUYOR

Görenleri dahi korkutan balkon nedeniyle bina sakinleri endişeli olduklarını da ifade ederek durumun bir an önce çözülmesini istedi. Kiracı ise eşinin iş yaparken balkonun altına girmemesi konusunda uyardığını söyledi.

Öte yandan, balkon için işlemlerin kısa süre içinde başlayacağı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)