Sigortacıya ‘sigorta’ dolandırıcılığı

İstanbul’da yaşayan 26 yıllık sigorta uzmanı Turusan Bağcı, gittiği bir mağazada sigorta danışmanı tarafından dolandırıldığını iddia etti. Beğendiği tablet aldıktan sonra poliçeyi inceleyen Bağcı, adına bin liralık fatura kesildiğini görünce şoke oldu. Bu yönteme karşı vatandaşı uyardığını ancak kendisinin de başına geldiğini belirten sigorta uzmanı, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.

ÖZEL HABER 22.10.2022, 18:03
Sigortacıya ‘sigorta’ dolandırıcılığı

26 yıllık bir sigorta uzmanı, sigorta tuzağına düştü. Turusan Bağcı, bir teknoloji marketine gitti. 7 bin liralık bir tablet beğendi. İddiaya göre mağazadaki sigorta danışmanı, Bağcı'ya ''Size bir sigorta armağan edeceğiz'' dedi. Ardından da faturasına bin TL yansıttı. 

TELEFON, TABLET ALANLAR DİKKAT!

Olayın ardından poliçeyi okuyan Turusan Bağcı şoke oldu. Yaşadıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen sigorta uzmanı adam ''Faturama tablet için bin lira gibi bir sigorta ücretinin yansıtıldığını gördüm. Sigorta acentesinde bin lira dedikleri şey 240 lira'' dedi.

UZMANI OLDUĞU İŞİN MAĞDURU OLDU

Mağdur sigorta uzmanı konun peşini bırakmayarak yargıya gideceğini dile getirdi. ''Herkesi uyarmama rağmen bende bu hataya düştüm. 20 gündür paramı iade almadım. Konuyu yargıya taşıyacağım'' ifadelerini kullandı.

Bu yönteme karşı vatandaşı uyardığını ancak kendisinin de başına geldiğini belirten sigorta uzmanı, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.

banner2
Yorumlar (0)