TAVAN ÇÖKTÜ: FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ!

İstanbul'da 5 katlı bir binanın çatı katında çökme meydana geldi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, facianın eşiğinden dönen aile korku dolu anlar yaşadı.

ÖZEL HABER 18.03.2022, 10:19 18.03.2022, 10:26
TAVAN ÇÖKTÜ: FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ!

Ekran Haber'den Başak Bilgin'in Haberine göre, İstanbul Güngören'de beş katlı binanın en üst katında yaşayan Zeliha Örünklü ve iki çocuğu, güne büyük bir korkuyla başladı. İddiaya göre, sabah saatlerinde kentsel dönüşüme giren bir evin inşaat çalışması yapılıyordu. İş makinasının devreye girdiği esnada şiddetli bir ses duyuldu.

FACİAYA RAMAK KALA!

Sabah saatlerinde işe giden Zeliha Örünklü'nün kızı, sesi duyunca yatağından fırlayarak çatı katına koştu.Genç kız savaş alanına dönen çatı katını görünce büyük korku yaşadı.

EVLERİ BAŞLARINA YIKILDI!

Olayın ardından gelen şiddetli sesin sebebinin 50 yıllık olduğu bilinen binanın, çatı katının tavanın çökmesiyle ortaya çıktığı öğrenildi. İlk başta hissettiği sarsıntıyı deprem sanan genç kız olayın etkisinden bir süre çıkamadı. Tavanın çökmesiyle ortaya çıkan demirler ise aileyi ikinci bir şoka soktu. İncecik ve kuvvet uygulandığında bükülen demirleri gören Örünklü ailesi, hala büyük bir risk altında olduklarını ve korkuyla evlerini terk ettiklerini söyledi.

BİNA TAHLİYE EDİLDİ!

Güngören zabıta ekipleri binayı tahliye ederek, bina sakinlerini otele yerleştirdi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

banner2
Yorumlar (0)
21
açık