Dağ keçisi avlayan Kaçak avcı suçüstü yakalandı: 245 bin TL ceza!

Hatay Amanos dağlarında karaca ve dağ keçisi avlayan kaçak dağcı, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Yapılan aramada kaçak avcının aracında, 1 silah, 19 mermi ve 35 kilo karaca ve dağ keçisine ait parçalanmış et ele geçirilirken 245 bin lira para cezası verildi. Ekran Haber özel…

ASAYİŞ 10.09.2022, 17:02
Dağ keçisi avlayan Kaçak avcı suçüstü yakalandı: 245 bin TL ceza!

Hatay’da  İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ile Arsuz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kaçak avcılığı önlemek amacıyla çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

SİLAH VE ETLER ELE GEÇİRİLDİ

Bu kapsamda karaca ve dağ keçilerinin yaşam alanı olan Amanos eteklerinde bir kişinin kaçak olaral avcılık yaptığı belirlendi. Operasyon için düğmeye basan ekipler, kaçak avcı A.V.’yi suçüstü yakaladı. Kaçak avcıya ait araçta yapılan aramada ise 1 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 19 adet 9 mm tabanca fişeği ile karaca ve dağ keçilerilerine ait 35 kilogram et ile avlamak üzere olduğu karacalar ele geçirildi.

245 BİN TL CEZA

Karacalar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilirken şüpheli A.V.'ye Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 245 bin lira idari para cezası uygulandı.


banner2
Yorumlar (0)
18
açık