Dünyanın gözü bu zirvedeydi...Putin'den Erdoğan'a teşekkür!

Özbekistan’ın Semerkant kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmesi sona erdi. Putin, 'Türkiye gaz tedariki konusunda güvenilir' dedi.

GÜNDEM 16.09.2022, 20:32
Dünyanın gözü bu zirvedeydi...Putin'den Erdoğan'a teşekkür!

Dünyanın gözü kulağı Semerkant'ta... Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in daveti üzerine zirveye özel konuk olarak katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasındaki görüşme sona erdi.

AKKUYU'DA ANLAŞMALAR İMZALANDI

Kritik görüşme 40 dakika sürdü. Putin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tahıl anlaşmasına katkılarından dolayı teşekkür etti ve Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili anlaşmaların dün imzalandığını söyledi.

Putin, 'Gazın yüzde 25'inin Ruble ile ödenmesi yakında yürürlükte' dedi.

Tahıl anlaşmasının imzalanması çabaları için Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Putin, 'Avrupa'ya teslimatlar TÜRKAKIM'dan kesintisiz sürüyor, Türkiye gaz tedariki konusunda güvenilir.' dedi.

Son dakika: Dünyanın gözü bu zirvedeydi... Erdoğan - Putin görüşmesi sonrası ilk mesajlar
Kritik zirveden ilk kare geldi

Rus lider Akkuyu Nükleer Santrali'nin önümüzdeki yıl faaliyete geçmesini umduğunu belirtti.

Rus basını görüşme sonrası, Rus şirketlerin ürünlerini Türkiye üzerinden ihraç edebileceklerine dair sinyaller alındığını yazdı.

ERDOĞAN'DAN PEŞ PEŞE KRİTİK GÖRÜŞMELER

Dün, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderler ile ağaç dikme töreni sonrası "Ebedî Şehir" kompleksinde liderlerle bir araya geldi.

banner2
Yorumlar (0)
19
açık