Fıkra gibi karar: Petshoplar Kasaplar Odası’na bağlandı

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, yeni sistemde petshopların Kasaplar Odası’na bağlandığını açıkladı. Kararın yeni işletme açacakları kapsadığını belirten Yardımcı, “Bizim alanımız hayvanlar olduğu için, bunlar da hayvan kısmına girdiği için ondan birleştirildi” diye konuştu.

GÜNDEM 23.07.2022, 10:13
Fıkra gibi karar: Petshoplar Kasaplar Odası’na bağlandı

Aynı zamanda Antalya Kasaplar Odası Başkanı olan Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, yeni alınan petshop kararını değerlendirdi.

'HERKES MESLEĞİNİ YAPSIN'

Yardımcı, “Yeni sistemde petshoplar Kasaplar Odası’na bağlandı. Yeni işletme açacak olanlar artık bize başvuru yapacak. Eski açanlar aynı şekilde devam edecek. Biz de bunların sorumlusuyuz. Bizim alanımız hayvanlar olduğu için, bunlar da hayvan kısmına girdiği için ondan birleştirildi. Petshopları toparlamak da iyi bir şey. Herkes mesleğini yapsın” dedi.

Petsholarda kedi, köpek satılmasının daha sağlıklı ve güvenli olduğunun altını çizen Yardımcı, “Zaten internetten hayvan satışının önüne geçilemiyordu. Petshoplar denetleniyor. İnternet üzerinden yapılacak olan hayvan satışları nasıl denetlenecek?” ifadelerini kullandı.

banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu