Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçildi! Hedef 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 2023 seçimleri öncesi 23 milyon üye ve küskün partililer talimatı AK Parti teşkilatlarını harekete geçirdi. Bunun için kapı kapı gezecek olan teşkilatlar, 23 milyon üye için seferber olacak ve küskün partililerin gönlü alacak.

SİYASET 18.06.2022, 09:42 18.06.2022, 09:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçildi! Hedef 2023

2023 yılının haziran ayında yapılması planlanan seçimler için tüm partilerin ve liderin hazırlıkları hız kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da resmen Cumhur İttifakı'nın adayı olduğunu ilan edip teşkilatlarına bazı talimatlar verdi.

HEDEF 23 MİLYON ÜYE

Çalışmalar özellikle geçtiğimiz günlerde Erdoğan'ın sarf ettiği "2023 seçim zaferimizin sembolü olacak 23 milyon üye hedefiyle yolumuza devam edeceğiz. Bunu başarırsak seçimden önce seçimi kazanırız" ifadeleri üzerine yoğunlaştı. Ak Parti, Meclis'in kapanmasının ardından milletvekillerinden bakanlarına, genel başkan yardımcılarından gençlik ve kadın kollarına kadar tüm teşkilatı 23 milyon üye için seferber edecek.

KAPI KAPI GEZECEKLER

Seçim bölgelerine gidecek vekiller, teşkilatla beraber kapı kapı gezerek, vatandaşın ve esnafın derdini dinleyecek, sorunları tespit edecek ve ardından bunu rapor olarak Genel Merkez'e sunacak. Milletvekilleri ayrıca, mahalle bazlı toplantılar gerçekleştirecek. Bunların yanı sıra, gençlik ve kadın kolları da mahalle mahalle gezerek ailelerle görüşecek. 2023 seçimlerini belirleyecek gençlerle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili AK Parti kurmayları "İletişimde; kapsayıcı, ayrıştırmayan, farklılıkları kucaklayan ifadelere bağlı kalmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

KÜSKÜN PARTİLİLERİN GÖNLÜ ALINACAK

AK Parti'ye oy vermiş hatta AK Parti kadrolarında görev almış ama kırgın ve küskün olanlara yönelik de adımlar atılacak. Parti yöneticileri, bu kişilerle bir araya gelerek 2023 için destek isteyecek.

AK Parti kurmayları, sosyal medyanın teşkilat tarafından daha aktif kullanılacağını dile getirerek "AK Parti'nin 13-14 milyona yakın üyesi bulunuyor. Bu kadar üyesi olan bir partinin herhangi bir konu hakkında paylaşımlarının on binlerle, yüzbinlerle değil, milyonlarla ifade edilir hâle gelmesi lazım" değerlendirmesini yaptı.

banner2
Yorumlar (0)