Hamza Dağ'dan muhalefete 'Orta Çağ zihniyeti' tepkisi

Diyarbakır'da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Özgür Özel'in "Orta Çağ zihniyeti" ifadelerine tepki göstererek "Birkaç hafta sonra gider bir belediyede 4-6 yaş çocukları için Kur’an-ı Kerim kursu açma gibi bir çalışma yapar" diye konuştu.

SİYASET 09.01.2022, 07:17
Hamza Dağ'dan muhalefete 'Orta Çağ zihniyeti' tepkisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği Diyarbakır Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda partililere hitap etti.

ÖZGÜR ÖZEL'E SERT TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Kuran kurslarıyla ilgili değerlendirmelerini eleştiren Dağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“CHP Grup Başkanvekili 4-6 yaş arası çocukların Kur’an-ı Kerim eğitimi almasının Ortaçağ zihniyeti olduğunu söyler ama genel başkan birkaç hafta sonra gider bir belediyede 4-6 yaş çocukları için Kur’an-ı Kerim kursu açma gibi bir çalışma yapar. 2023 seçimlerine kadar aman hiç kimseyi küstürmeyim, hiç kimse bir şey söylemesin diye pinpon topu gibi bir HDP tarafında bir İYİ Parti tarafında git gel yapan bir siyaset var. CHP 2023 seçimleri için ortaya koymuş olduğu siyasetin simülasyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesidir. Nasıl İstanbul Büyükşehir Belediyesinde herkese mavi boncuk dağıtıp başkanlığı kazandıktan sonra şu ana kadar bir tane eser ortaya koymayıp borçlanmayı da 26 milyardan 56 milyara getirmişler ise işte simülasyon budur. Türkiye için ortaya koyacakları 2023’ten sonraki hedefleri bunlardır.”

İKİNCİ DÖNEM İÇİN DERS SEÇİMİ...

Vatandaşalra okulların ikinci döneminde seçmeli ders olarak Kuran-ı Kerim, Siyer ve Kürtçe derslerini seçmeleri çağrısı yapan Dağ, şunları söyledi:

“Kürtlerin sorunlarını çözen ve bu konuda samimi olan tek parti ise AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kürt sorunu başta olmak üzere birçok kronikleşmiş sorunun AK Parti iktidarında çözüme kavuşmuştur. Diyarbakır’da Kürt sorunundan söz eder, gider Yozgat’ta ‘Kandil’i başlarına yıkacağız’ der. Biri Kur’anı Kerim eğitimine ‘orta çağ zihniyeti’ der, diğeri gider göz boyamak için Kur’an Kursu açar. HDP ise Kürtleri sömüren ve çocuklarını ölüme gönderen bir yapıdır. Kürtlerin sorunlarını çözen ve bu konuda samimi olan tek parti ise AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
7
parçalı bulutlu