'Atatürk ismi üzerinden fırtına koparıyorlar'

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi tartışmasıyla ilgili olarak, "Cumhuriyet döneminden tüm darbecilerin yaptıkları ihaneti gizlemek için kullandıkları en önemli araç hep Atatürk ismi olmuştur. Açıklamasında bulundu.

SİYASET 18.05.2022, 13:57 18.05.2022, 14:08
'Atatürk ismi üzerinden fırtına koparıyorlar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

- Bizim için 2023 bir final değil, büyük ve güçlü Türkiye hedefi için yeni bir milat, yeni bir başlangıç olacaktır. AK Parti’nin kazandığı her seçim böyle bir başlangıçtır.

(Kılıçdaroğlu'nun SADAT iddiaları): - "SADAT’ın yöneticileriyle kendileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu adeta bizim kullandığımız bir darbeci kuruluş oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşti. Bay Kemal ne dersen de sen sabahtan akşama kadar yalanla yatıyorsun yalanla kalıyorsun. Bu çıkışın suflesinin niye yapıldğnı çok iyi biliyoruz. Cevaben bir kez daha diyoruz ki başaramayacaksınız."

- (Canan Kaftancıoğlu kararı:) "CHP İstanbul il başkanının mahkumiyet kararlarının bazılarının Yargıtay tarafından onanmasının ardından bize yönelik saldırı iftira kararı başladı. Yargı kararı eleştirilebilir. Ama bunun yargı mensupları ve ülkeyi yönetenlerin kişisel haklarına varması hukukun konusudur siyasetin değil. Bu süreçte attıkları her iftiranın hesabını hukuken verecektir."

- (Atatürk Havalimanı'nın Millet Bahçesine dönüştürülmesi):

"12 Eylül darbesine kadar adı Yeşilköy Havalimanıydı. Atatürk ismi üzerinden fırtına koparanlar bunu dile getirmezler. Tüm darbecilerin demokrasimize yaptıklarını gizlemek için kullandıkları hep Atatürk ismi olmuştur. Atatürk Havalimanına yapacağımız milet bahçesine çevrecilik adına sahip çıkmaları tam bir garabet örneğidir."

"Şu anda bana İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere bugüne kadar kaç tane Millet Bahçesi yaptınız, bize bunu ispatlayın. Bu hizmete iftira edenin bırakınız siyasetçiliğini insanlığından şüphe etmek lazım. Millet bahçesini öyle sahiplenmişti ki bu projeyi telefonunu dinleyerek kendisinden çaldığımızı iddia etmişti. 132 bin 500 ağacı yürüyüş yolları ile ülkemizin gururu olacak bu projeye sadece karşı çıkmakla kalmıyor, bir de buranın yabancılara satılacağı yalanıyla millet galeyana getirmeye çalışıyor."

- 29 Mayıs’ı da inşallah Atatürk Havalimanında kutlayacağız. Biz orada 29 Mayıs İstanbul Fethini kutlayacağız. O gün de ağacı dikeceğiz ve bahçenin temelini atacağız.

banner2
Yorumlar (0)
19
açık